Xenie - zašlapaný projekt ing. Pavel Gross
od: Administrator
Zobrazení: 1830

Pokud jste propásli v televizi, připojuji odkaz na jednu velice zajímavou reportáž o jednom průkopníkovi potápění u nás a jeho "zašlapaném projektu"
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409235100061029-zaslapane-projekty/?streamtype=WM1
Na tomto projektu se podíleli i zakladatelé našeho kubu společně s Arnoštem Navrátilem.

Pružné, pevné a především lehké hadice k automatice.
od: Administrator
Zobrazení: 2125

Asi před rokem jsem zde anoncoval, novou automatiku od společnosti Apeks, která se vyznačuje především mimořádně nízkou hmotností. Již rok ji používám a musím vyjádřit naprostou spokojenost. To že je lehká, bylo dáno katalogovými parametry a příliš mě nepřekvapilo, ale velice mě nadchly spojovací hadice. Jedná se o novou technologii, kde guma je nahrazena umělou hmotou. Hadice vypadá jako opředená nějakým kompozitním materiálem. Vyznačuje se značnou ohebností, pevností a je neuvěřitelně lehká. Jelikož mi Apeks k nové automatice nedodal hadici k inflátoru, zapátral jsem po internetu a našel firmu, která hadice tohoto typu k automatikám dodává. Tady je: http://www.miflexhoseshop.co.uk/index.html 
Platil jsem kartou a hadice tu byla do dvou dnů DHLkou. Možná, že se hadice dají koupit i u nás, já je ale zatím nikde nepotkal. Pokud na ně narazíte, dejte vědět, rád to uveřejním. Je to fajn věc a mohu vám je jedině doporučit.

 

Vánoční dárek pro potápěče
od: Administrator
Zobrazení: 4009

Ještě nevíte jakým dárkem obdarovat svého potápěče? Nebo jakou si udělat pro sebe pod stromečkem radost ? Já už to mám vyřešeno. 

Asi každý sám už zažil situaci, kdy před odletem na potápěčskou dovolenou vážil bagáž a sváděl vnitřní boj s tím, zda nechat doma bojku, či slivovici od dědečka. Nadváha (teď myslím tu transportní) je noční můrou snad všech potápěčů. A co teprve fotografové. Ty se před každým odletem modlí k potápěčskému bohu, aby je ochránil před kontrolou váhy jejich příručních zavazadel. Předvádět před celníky lehounké baletní kroky se sedmnácti kilovým příručním kufříčkem v ruce je opravdu zábavné. Naše rodina se bojem s nadváhou proslavila. Mnoho z vás zná veselou příhodu z návratu z Thajska, kde na letišti v Puketu nám vyměřili doplatek za nadbytečná kila bratru sedmnáct tisíc Kč. Kamarádi pomohli a tak to dobře dopadlo, ale od té doby mám takové divné mrazení po těle při každém odbavení zavazadel.
 
Na lodi v Egyptě na tuto problematiku, samozřejmě také přišla řeč. Kamarád Kamil zavětřil, a protože jeho společnost Seamaster se sídlem v Teplicích je dodavatelem skvělých regulátorů Apeks, nabídl mi řešení. Firma Apeks pochopila problémy některých potápěčů a uvedla na trh novinku, odlehčenou automatiku FLIGHT http://www.apeks.cz/index.php?s=flight . Váha pouhých 600 gramů je úžasná. Při dvou kusech, pro mě a Ivu, ušetříme na váze skoro kilo. A to už je sedmička Ballantinky, která minule zůstala doma.
 
Automatika je sice určena do teplých moří (voda minimálně 10°C), ale to většinou při našich cestách vyhoví. Ještě jedna úžasná věc na ní je. Měkounké hadice. Jedná se o novou technologii „pletených“ hadic, které vám nervou automatiku z úst. Já sám s tím měl velký problém a po každé akci jsem musel vyměnit rozkousaný náústek.   
 
Tak tedy, pokud vás to zaujalo, zavolejte Kamilovi Balzarovi, mobil +420 777 964 186 a e-mail kamil@seamaster.cz , on sice o této reklamě neví, ale věřím, že vám rád poradí.